Preskočiť na obsah

Rozlúčka s predškolákmi

Slnečné Jánske popoludnie 24. júna patrilo našim predškolákom, ktorých sme pozvali do vestibulu kultúrneho domu.
„ 1,2,3,4,5 - spočítam si všetko hneď: 5 prštekov na ruke, 5 kvietočkov na lúke, 5 guľôčok v jednej jamke, utekajme k svojej mamke... A ako tak rátam - je tu aj päť krásnych, múdrych najstarších žiačikov - Lienočiek, z našej materskej školy, ktoré sa po prázdninách chystajú do veľkej základnej školy - zasadnúť do lavíc 1. triedy." - týmito slovami vítala deti predsedníčka ZPOZ-u Jana Vidová.
Postupne predstavila starostovi obce najstarších škôlkarov - Zuzku Fabianovú, Martinka Mikulu, Gabka Forgáča, Mathiaska Konečného a Elišku Šikudovú a poprosila ho o príhovor.
Aby sa veľkej školy nebáli pozdravili ich aj budúce spolužiačky, už veľké školáčky Natálka Vidová , Lucka Dovinová a Maťka Janíková. Po ich krátkom programe sa slova a spevu ujali naši piati predškoláci svojim pekne pripraveným programom. Pár povzbudivých slov, hlavne pre rodičov, pridala aj riaditeľka MŠ Bc. Janka Horňáková a povzbudivé slová pre budúcich prváčikov a veľa trpezlivosti rodičom popriala zástupkyňa riaditeľa ZŠ Melčice - Lieskové Mgr. Dáša Fabianová, ktorá im odovzdala aj malý darček, pretože všetci piati po prázdninách nastupujú do tejto školy.
Po podpise do pamätnej knihy im starosta obce odovzdal predškolácku abecedu s pastelkami a sladkosťou . A keďže toto popoludnie bolo horúce dobre im padol aj nanuk.
„ Na záver želám našim budúcim prváčikom pekné leto plné hier, slnka, dobrodružstiev a po prázdninách v škole samé jednotky a včeličky" - to boli záverečné slová Janky Vidovej.
Anna Gagová

Fotogaléria