Preskočiť na obsah

Hodový futbalový zápas

V netradičnom termíne, no za krásneho jesenného počasia, dňa 6.októbra, na ihrisku centra športových aktivít sa stretlo futbalo to najlepšie z tímov Starých a Mladých našej obce. Hneď na začiatku sa podarilo rozptýliť polemiky o tom, že by sa po rokoch mohol opäť uskutočniť oku atraktívny formát Ženatí - Slobodní, nakoľko z tábora ženatých prichádzali chlapi so sklonenými hlavami a mnohí ani neprišli, akoby tušili, že proti mladému výberu nebudú mať veľké šance. No priebeh zápasu okamžite vyvrátil tieto predzápasové polemiky, veď už v druhej minúte sa Starí ujali vedenia, keď si Matúš miesto svojich kopačiek nevedomky obul strelecké mokasíny. To však riadne rozohnilo Mladých, ktorí na dobrú chvíľu Starým nepožičali loptu. Dokonca im nedovolili sa na ňu ani poriadne pozrieť a otočili zápas vo svoj prospech na 2:1. To akoby bolo z ich strany na tento deň všetko. Kapitán mladých Peťo, premotivovaný a priotrávený z jontových nápojov v rámci predzápasovej prípravy nestihol preradiť na vyšší rýchlostný stupeň, čo plne využili Starí, ktorí každou minutou pridávali na rýchlosti a sile vzájomných súbojov, aj keď s pribúdajúcimi rokmi by to skôr ukazovalo na zatiahnutú ručnú brzdu. No v tento deň aj toto stačilo. Starí do polčasu otočili vývoj zápasu na svoju stravu v pomere 6:4. Po prestávke už vybehli na ihrisko so vztýčenými hlavami akoby už nemali čo stratiť. Starí si medzi sebou popožičiavali ešte Matúšove strelecké mokasíny aby každý z nich mal nejaký ten zárez v listine strelcov. No a na záver sa profesionálnym tanečným krokom uvoľnil a ukážkovou strelou rozvlnil sieť Robo na konečný stav 14:8. Teraz ukáže až čas, či takto vysoké víťazstvo Starých dostatočne namotivuje ich spoluharcovníkov a do budúcna bude možné vrátiť futbalový formát Ženatí - Slobodní.
Góly starí: Matúš Pavlík 6, Michal Križan 3, Marek Markusík 2, Robert Pavlík, Martin Bušo, Tibor Vincurský
Góly mladí: Tomáš Letko 3, Michal Habdák 2, Peter Štefák, Ivan Capák, Jaroslav Letko.