Preskočiť na obsah

Športový záver roka

Záver tohto roka opäť patril športu. Podujatia, ktoré obecný úrad každoročne pripravuje pre aktívnych aj pasívnych športovcov obce, majú už svoju tradíciu a stálych účastníkov.
26. decembra, druhý sviatok vianočný sa priaznivci stolného tenisu stretli o 1400 hod. v sále KD na Stolnotenisovom turnaji o pohár starostu obce. Účasť bola pomerne vysoká. Súťaž prebiehala v dvoch kategóriach a to mužskej a ženskej a bola určená pre obyvateľov našej obce. V mužskej kategórii bol boj veľmi vyrovnaný, hlavne v záverečných kolách. Každoročne sa do turnaja zapoja aj noví hráči. Nebolo tomu inak ani tento rok aj keď nováčikovia nedostali žiadnu šancu na víťazstvo. V ženskej kategórii sa tiež objavili nové tváre a hneď zabojovali o víťazstvo.
V mužskej kategórii prvenstvo z minulého roku obhájil Matúš Pavlík. Až záverečné minúty hry rozhodli o druhom mieste Jaroslava Šikudu. Tretie miesto si vybojoval Michal Pavlík.
V ženskej kategórii si prvé miesto bezkonkurenčnou hrou vybojovala Katarína Potočková, druhú priečku po rokoch účasti v tejto súťaži obsadila Ľubica Križanová a tretia skončila nová hráčka súťaže Zuzana Pavlíková.
27. decembra o 1400 hod. sa priaznivci v hre dáma stretli na Turnaji v dáme v klube KD. Turnaj má už tiež svojich stálych priaznivcov. Tento rok sa konal v pracovný deň a chýbali niektorí hráči, ktorí sa ho zúčastňujú každoročne.
Prvé miesto obhájil minuloročný víťaz Ľubomír Hanták, druhý skončil Anton Stacho ml. a tretie miesto obsadil nový hráč v súťaži Ján Králik.
28. decembra sa uskutočnil druhý ročník Hokejového turnaja medzi obcami na štadióne Mariána Gáboríka MG RINK v Trenčíne. Opäť sa stretli družstvá obcí: Adamovské Kochanovce, Drietoma, Ivanovce a Kostolná - Záriečie. Hralo sa podľa zaužívaných pravidiel, jeden zápas trval 2 x 20 minút. Tento rok si prvenstvo suverénnou hrou vybojovalo naše družstvo, na druhom mieste skončili hráči Kostolnej - Záriečia, tretie miesto vybojovalo družstvo Ivanoviec a štvrté miesto obsadilo družstvo z Drietomy. Po kvalitných športových výkonoch sa hráči občerstvili chutným gulášom a teplým čajom.
Posledným tohtoročným športovým podujatím bol Koncoročný zápas v minifutbale, ktorý sa odohral 29. decembra na štadióne Centra športových aktivít. Celý zápas prebiehal v duchu radosti z pohybu a nebolo dôležité kto zvíťazí. Víťaz bol každý, kto sa zúčastnil. Prekvapil aj mimoriadne veľký záujem divákov. Dúfame, že ich na štadión viac pritiahol zápas ako varené vínko, ktoré sa podávalo.

Blahoželáme víťazom a tešíme sa na súperenie o rok.