Preskočiť na obsah

Veľkonočný futbalový zápas

Starí  - Mladí   3 : 3

Meranie futbalových síl a schopností, na už dosluhujúcom štadióne sv. Jakuba v podaní starých a mladých futbalistov, v sobotu pred Veľkou nocou dopadlo opäť prekvapujúco. Mladíci sa stretli v plnej sile, priam v galaktickej zostave a po dlhodobých výsledkových suchotách sa hotovali prideliť svojmu oslabenému súperovi poriadnu nádielku. Všetko však bolo inak.

Odhodlanosť mladých hviezd ostala niekde pri prezliekaní dresov a v prvých desiatich minútach môžu len futbalovej šťastene ďakovať, že Rasťo Križan netrafil dva krát prázdnu bránu. Bojovú zástavu však včas vztýčili tí najskúsenejší na strane juniorov- rozumom hrajúci Libor ĎurišTomáš Mizerák, dvoma celkom peknými gólmi. Ani toto vedenie však nestačilo mladým, aby zapli naplno a dorazili už načatého súpera. Do polčasu stihol znížiť Marián Breznický a výmena strán priniesla vyrovnanie z kopačky Milka Mikušaťa. Šokovaným mladíkom sa síce gólom Petra Habdáka podarilo ešte raz prikloniť misky váh na svoju stranu, ale tie vyrovnal pár minút pred koncom Rasťo Križan, čím stanovil tak konečný výsledok 3:3

Rozhodca Tuharský senior opäť nesklamal. Tlačová konferencia po skončení zápasu sa niesla v znamení lúčiaceho sa futbalového a gólového bombardéra týchto tradičných zápasov Miroslava Zaťka, odchádzajúceho do futbalového dôchodku.