Preskočiť na obsah

Vianočné a koncoročné turnaje

Športový záver roka

Obecný úrad aj v tomto roku pripravil športové podujatia, ktoré patria k záveru športového roka v obci.
26. decembra, druhý sviatok vianočný sa priaznivci stolného tenisu stretli o 1400 hod. v sále KD na Stolnotenisovom turnaji o pohár starostu obce. Súťaž prebiehala v dvoch kategóriach - mužskej a ženskej. Mužská kategória bola obsadená silnými stabilnými hráčmi, ale objavili sa aj noví hráči, čo nás samozrejme teší. Do záverečných bojov sa noví hráči neprebojovali, ale každý odchádzal s dobrým pocitom, že spravil niečo užitočné pre svoje zdravie. V ženskej kategórii bojovalo 7 hráčok.
V mužskej kategórii si prvenstvo vybojoval Michal Srnánek, ktorý sa v tejto súťaži objavil po 5 rokoch. O stupienok vyššie oproti minulému roku postúpil Michal Pavlík, ktorý skončil na druhom mieste. Tretie miesto si vybojoval tiež staronový hráč Vladimír Struhár.
V ženskej kategórii si prvé miesto bezkonkurenčnou hrou vybojovala mladučká Simona Potočková, druhú priečku obsadila jej mamina Beáta Potočková a tretie miesto z minulého roku obhájila Zuzana Pavlíková.
27. decembra o 1500 hod. sa priaznivci v hre dáma stretli na Turnaji v dáme v klube KD. Turnaj má už tiež svojich stálych priaznivcov, ale aj tu sme privítali nových hráčov. Keďže sa konal v pracovný deň, chýbali niektorí stabilní hráči.
Záver turnaja bol dramatický, o prvú a druhú priečku sa viedli tvrdé zápolenia. Po 6 remízach na prvom mieste skončil až losovaním Ján Králik, na druhú priečku sa posunul minuloročný víťaz Ľubomír Hanták, a tretie miesto obsadil nový hráč v súťaži Viliam Hubač.
28. decembra sa uskutočnil druhý ročník Hokejového turnaja medzi obcami na štadióne Mariána Gáboríka MG RINK v Trenčíne. Opäť sa stretli družstvá obcí: Adamovské Kochanovce, Drietoma, Ivanovce a Kostolná - Záriečie. Zápasy sa hrali podľa stálych pravidiel, jeden zápas trval 2 x 20 minút. Tento rok si prvenstvo po veľmi vyrovnanom zápase s hráčmi Ivanoviec a taktickom boji s hráčmi Kostolnej - Záriečia vybojovali hráči nášho tímu, na druhom mieste skončili hráči Ivanoviec, vďaka lepšiemu skóre pri rovnosti bodov s hráčmi Kostolnej - Záriečia. Na tretie miesto sa posunulo družstvo Kostolnej - Záriečia a štvrté miesto opäť patrilo družstvu z Drietomy. Po kvalitných športových výkonoch sa hráči občerstvili výbornými varenými klobásami a teplým čajom.
Posledným tohtoročným športovým podujatím bol Koncoročný zápas v minifutbale, ktorý sa konal v nedeľu 29. decembra na štadióne Centra športových aktivít. V tomto zápase sa nehrá o víťazstvo, ale pre radosť z pohybu. Po zápase sa hráči občerstvili vareným vínkom a zo štadióna odchádzali s dobrým pocitom, že spravili niečo pre svoje zdravie.

Víťazom blahoželáme a tešíme sa na stretnutia o rok.