Preskočiť na obsah

Vianočné a koncoročné turnaje

Záver roka patril pohybu

Stalo sa už tradíciou, že aktivity, ktoré pripravuje obecný úrad pre občanov na záver roka sa nesú v športovom duchu.
Stolnotenisovému turnaju o pohár starostu obce patrí už mnoho rokov druhý sviatok vianočný 26. decembra. Priaznivci stolného tenisu sa stretli o 14,00 hod. v sále KD. Súťaž prebiehala v dvoch kategóriach - mužskej a ženskej. Mužská kategória bola obsadená silnými stabilnými hráčmi, aj keď v tomto roku sa ich zišlo menej. V tvrdých záverečných súbojoch si prvenstvo v mužskej kategórii vybojoval Martin Bušo. O stupienok vyššie oproti minulému roku postúpil Vladimír Struhár, ktorý skončil na druhom mieste. A o stupienok nižšie oproti minulému roku klesol stabilný hráč súťaže Michal Pavlík, ktorý skončil na treťom mieste.
Do ženskej kategórie sme zaradili aj najmladšieho hráča, ktorý chcel veľmi súťažiť - Peťka Devána. V ženskej kategórii si prvé miesto vybojovala staronová hráčka Daniela Stachová, druhú priečku obsadila stála účastníčka turnaja Ľubica Križanová a tretie miesto získal Peťko Deván.
27. decembra o 15,00 hod. sa priaznivci v hre dáma stretli na Turnaji v dáme v klube KD. Turnaj má už tiež svojich stálych priaznivcov, ale privítali sme aj nováčika.
Na prvých dvoch priečkach sa vymenilo poradie a tento rok si prvenstvo opäť vybojoval Ľubomír Hanták a druhá priečka zostala minuloročnému víťazovi Jánovi Králikovi. Tretie miesto obsadil dlhoročný účastník tohto turnaja Miroslav Zaťko.
28. decembra sa uskutočnil tretí ročník Hokejového turnaja medzi obcami na štadióne Mariána Gáboríka MG RINK v Trenčíne. Opäť sa stretli družstvá obcí: Adamovské Kochanovce, Drietoma, Ivanovce a Kostolná - Záriečie. Zápasy sa hrali podľa stálych pravidiel, jeden zápas trval 2 x 20 minút. Počas prestávky mali možnosť si zakorčuľovať aj diváci. Prvýkrát odchádzali zo súťaže s trofejou víťazov hráči Ivanoviec. Hráči Kostolnej - Záriečia si zaslúžene vybojovali druhú priečku a náš tím skončil o priečku nižšie na treťom mieste. Štvrté miesto opäť patrilo družstvu z Drietomy. Po kvalitných športových výkonoch sa hráči občerstvili varenými párkami a teplým čajom.
Posledným športovým podujatím bol Koncoročný zápas v minifutbale, ktorý sa odohral 29. decembra na štadióne Centra športových aktivít. V tomto zápase sa stretli starí s mladými hráčmi z obce. Zápas sa hrá pre radosť z pohybu, preto sa víťaz nevyhlasuje. Po zápase sa hráči občerstvili vareným vínkom.
Všetky športové podujatia sa organizujú hlavne preto, aby každý účastník odchádzal s dobrým pocitom, že po vianočných sviatkoch plných hojnosti spravil niečo pre svoje zdravie. Víťazom blahoželáme a tešíme sa na stretnutia o rok.