Preskočiť na obsah

1. roč. súťaže vo varení gulášu, MDD

Sobota 10.6. 2017 bola dňom, kedy sa v našej obci začala písať história súťaže vo varení gulášu. Aby bol tento deň zábavnejší a prilákal do areálu DD Lastovička v Adamovských Kochanovciach mladých aj starších, milovníkov gulášu aj ostatných, spojili sme ho s oslavou Dňa detí.

Hoci ráno nás vítala zamračená obloha s miernymi prehánkami, verili sme, že počasie sa ustáli a naozaj popoludní nás už hrialo slniečko. O 11,00 hod. Vierka Slivová spoločne so starostom obce Ing. Michalom Križanom otvorili 1. ročník súťaže vo varení gulášu. V dolnej časti parku sa rozhorelo 8 ohňov pod kotlami a gulášnici sa s chuťou pustili do varenia. Obecný guláš, ktorý uvarili osvedčení gulášnici z obce - Pavel Šebán, Ján Solník, Vladimír Jurčo a Pavol Chrenko, už rozvoniaval a prítomní sa mohli posilniť a naštartovať chuťové poháriky. Nechýbalo ani občerstvenie, ktoré zabezpečovali členovia DHZ Adamovské Kochanovce. Do dobrej nálady nám znela hudba v podaní DJ Chromého. Kým gulášnici varili deti sa mohli do sýtosti vyskákať na dvoch nafukovacích hradoch. O 14,00 hod. Vierka Slivová privítala všetky deti, ktoré pri vstupe do areálu dostali darček - balónik, Figo nápoj, pískacie lízatko, lístok na porciu zmrzliny a grilovaných špekáčikov a tombolový lístok. Aj keď boli pre deti pripravené viaceré aktivity, po absolvovaní ktorých dostali sladkosť, najviac ich bavili skákacie hrady a maľovanie na tvár. O 15,00 hod. prichádzalo do areálu veľké hasičské auto hasičov z Trenčína. Keďže oheň, ktorý mali uhasiť sa nám po rannom daždi nechcel rozhorieť, vyskúšali si hasenie malým prúdom vody tí najmenší odvážlivci. Hlavne chlapci - možno budúci požiarnici, skúsili ako sa sedí v takom veľkom aute. Čas rýchlo ubiehal, guláše už boli dovarené a porota v zložení - Ivan Samák, predseda poroty, Pavol Habdák a Pavel Šebán - členovia, zasadla k hodnoteniu. Po dôkladnom zvážení sme mohli vyhlásiť výsledky.

1. miesto AJKO team Adamovské Kochanovce - Alexander Babnič, Miloš Babnič, Vladimír Bariš
2. miesto Junior Adamovské Kochanovce - Kristína Hlavicová, Róbert Hlavica, Paulína Capáková
3. miesto BULANTOVCI Trenčín - Jozef Bulant, Dušan Adaška
Čestné uznanie získali:
AS team Adamovské Kochanovce - Pavol Capák, Miroslav Zaťko, Jaroslav Križan
Družstvo Chocholná - Velčice - Pavol Šotník, Stanislav Hriadeľ, Pavol Keleší
TOPOBAK Adamovské Kochanovce - Ján Križan, Viera Malíková, Ján Horňák
Lastovičky DD Adamovské Kochanovce - Liana Cicková, Ida Cicková, Simona Šarkoziová
Nohejbalový klub Adamovské Kochanovce - členovia, sympatizanti a fanúšikovia klubu

Ceny víťazom odovzdal starosta obce Ing. Michal Križan a člen poroty Pavol Habdák. Všetci súťažiaci obdržali pamätné listy s fotografiou členov tímu, drevené varešky s nápisom času a miesta konania súťaže. Prvé 3 miesta boli odmenené veľkou drevenou naberačkou a darčekovým košom. Nebolo dôležité kto v súťaži vyhral, vyhrala dobrá nálada a radosť z príjemne strávených chvíľ.
Po vyhodnotení súťaže deti už netrpezlivo čakali na losovanie tomboly, ktorá bola bohatá - losovalo sa 50 cien. Na záver moderátorka Vierka Slivová poďakovala tímom za účasť na súťaži, poďakovanie patrilo aj všetkým, ktorí prispeli k tomuto vydarenému dňu a pozvala prítomných na druhý obecný guláš, ktorý navarili ženy - Paťa Mikušová a Vierka Vanková. Veríme, že na 10. jún 2017 budú občania a návštevníci našej obce dlho spomínať, ako na deň plný príjemných zážitkov a dobrej nálady, ku ktorej prispela aj dychová hudba Hrabovská kapela. Pri jej rezkých tónoch sa prítomní zabávali až do neskorých večerných hodín.
Tak dovidenia o rok priatelia gulášu!
                                                                                                              A. Gagová

Fotogaléria