Preskočiť na obsah

2 roč. súťaže vo varení guláša, MDD

Za ideálneho letného počasia sa v sobotu 16. júna 2018 uskutočnil Druhý ročník súťaže vo varení guláša. Po vydarenom prvom ročníku sme aj tento rok spojili varenie s oslavou Dňa detí. Deň plný radosti, hudby a slastných vôní gulášov sa tradične koná v krásnom areáli Detského domova Lastovička. O tom, že varenie guláša je stále populárne, sme sa presvedčili aj tento rok, keď sa nám prihlásilo 11 družstiev.
Guláš, gulášik mäsový, voňavý,
ten veru každému, žalúdok popraví
a či je z brava, či z kravy alebo z diviny,
už sa nám na každý zbiehajú sliny -
takto o 11,00 hod. moderátorka dňa Janka Vidová spoločne so starostom obce Ing. Michalom Križanom otvorili 2. ročník súťaže. Z dolnej časti parku sa už šírila vábivá vôňa výborného obecného guláša, ktorý varili Pavlíkovci a Mikušovci. Nechýbalo ani občerstvenie, ktoré zabezpečovali členovia DHZ Adamovské Kochanovce. Celým areálom sa už niesla veselá country hudba, o produkciu ktorej sa staral Karol Solařík. Popoludní sa areál začal zapĺňať deťmi - od tých v kočíkoch až po tie najväčšie. Po zápise pri vstupe, kde dostali malé občerstvenie sa roztrúsili po areáli - mohli si zahrať kolky, vyskúšať presnú mušku v hádzaní na cieľ alebo prejaviť výtvarný talent a niečo kriedami na asfalt namaľovať. Ako už býva zvykom, najviac ich lákal skákací hrad a maľovanie na tvár. A keď sa dostatočne vyšantili, s chuťou sa pustili do výborných langošov, ktoré pripravili Milka Križková, Oľga Kolčárová a Katka Kuchtová, alebo sa schladili mrazeným nanukom, prípadne si zamaškrtili na cukrovej vate, ktorú pre deti pripravovala Lilianka Tomková. Kto mal záujem, mohol si kúpiť v stánkoch sladkosti a drobné darčekové predmety.
O 16,00 hod. sa rozpútal na rovinke uprostred areálu rytiersky súboj, v ktorom si zmerali svoje sily a šikovnosť rytieri. Čas rýchlo ubiehal, guláše už boli dovarené a porota v zložení - Mária Pavlíková, Pavol Habdák, Milan Ištok a Vladimír Jurčo sa pustila do hodnotenia. Po náročnej degustácii sme vyhlásili výsledky.
1. miesto Nohejbalové združenie Adamovské Kochanovce - Ľubomír Feranec, Marek Martiška, Katka Masárová
2. miesto DHZ Adamovské Kochanovce - Ondrej Križan, Fero Švikruha, Štefan Čaňo
3. miesto COOK - Anton Stacho, Libor Kobyda , Libor Kobyda ml.
Čestné uznanie získali:
AS Team Adamovské Kochanovce - Pavol Capák, Miroslav Zaťko, Jaroslav Šikuda
TOPOBAK Adamovské Kochanovce - Ján Križan, Ľubka Križanová, Ján Horňák
JDS Adamovské Kochanovce - Elena Švikruhová, Vierka Vanková, Eva Staneková, Dušan Šebeň
Včelári - Paľko Mikušať, Milan Kusenda, Rasťo Jurčo
Svišti - Michal Masár, Tibor Vacula, Zdenka Fiedlerová
Solařík TEAM - Karol Solařík, Lenka Solaříková, Braňo Struhár
Ajko TEAM - Alexander Babnič, Irmuška Bečárová, Janka Lednická
Adamovské Kochanovce, o.z. - Martin Križko, Andrea Barišová, Stanislav Bariš
Ceny víťazom odovzdal starosta obce Ing. Michal Križan. Všetky súťažné tímy obdržali drevené varešky s nápisom času a miesta konania súťaže. Prvé tri miesta boli odmenené veľkou drevenou naberačkou a darčekovým košom. Nebolo dôležité kto v súťaži vyhral, vyhrala dobrá nálada a radosť z príjemne strávených chvíľ.
Po vyhodnotení súťaže vo varení guláša, deti už netrpezlivo čakali na losovanie tomboly, v ktorej si každý vylosovaný našiel niečo pre seba.
Na záver moderátorka Janka Vidová poďakovala tímom za účasť na súťaži. Poďakovanie patrilo aj sponzorom, ktorí prispeli k tomuto vydarenému dňu:
COOP Jednota Trenčín - na langoše pre deti
VIA-KOM Trenčín - mäso na guláš
Capák Pavol - dekoratívne predmety z dreva do tomboly
Adamovské Kochanovce, o.z. v zastúpení Martin Križko - príspevok 100,- €
PIVHAUSE pán Hanáček, Nové Mesto nad Váhom - nanuky pre deti
ROYAL TRANS Adamovské Kochanovce - lentilky pre deti
Adriana Martišková - napiekla koláčiky
a všetkým, ktorí pomohli pri organizácii.
Rozlúčila sa s prianím príjemného posedenia pri tónoch hudobnej skupiny Susedi a grilovaných špecialitách Pavla Capáka.
Priatelia gulášu a dobrej nálady - tešíme sa na stretnutie o rok!
A. Gagová

Fotogaléria