Preskočiť na obsah

3. ročník vo varení guláša, Deň detí

V sobotu 15. júna 2019 sme dopoludnia o 11:00 hod. odštartovali Tretí ročník súťaže vo varení guláša. Hoci sa teploty posledných dní šplhali k 35oC, v tieni stromov v parku detského domova bolo príjemne. Pofukoval mierny vetrík a gulášnici sa s chuťou pustili do varenia. Po mimoriadne vydarenom druhom ročníku sa tento rok zišlo len 5 družstiev.
Hneď za vstupnou bránou osvedčení obecní gulášnici Pavlíkovci a Mikušovci už varili obecný guláš. Okolo 12:00 hod. už sa prvým záujemcom zbiehali slinky a netrpezlivo čakali na dovarenie. Po dobrom guláši občerstvenie - chladené pivko a kofolu zabezpečili členovia DHZ Adamovské Kochanovce. Na spríjemnenie prítomných a aby išla gulášnikom práca od ruky, vyhrávala hudba o produkciu ktorej sa staral Karol Solařík.
Popoludní sa areál začal zapĺňať deťmi - od tých najmenších až po tie najväčšie. Po zápise pri vstupe, kde dostali džúsik, balónok, kinder vajíčko a lístok na langoš a zmrzlinu sa roztrúsili po areáli - mohli si zahrať kolky, vyskúšať presnú mušku v hádzaní na cieľ, zaskákať si vo vreci, skúsiť chôdzu na chodúľoch alebo prejaviť výtvarný talent a niečo kriedami na asfalt namaľovať - toto všetko im oznámila Janka Vidová, keď ich o 15:00 hod. vítala na Dni detí, ktorá bola súčasťou tohto dňa a oznámila im čo ich ešte čaká - naši hasiči pripravili útok na cieľ, čo si deti mohli sami vyskúšať. O 16:00 hod. sa areál zaplnil rachotom veľkých motoriek z motocyklového klubu Black kings. Deti si mohli prezrieť tieto silné stroje a asi by ich aj povozili, ale ten rachot ich vystrašil a na vozenie sa nikto nehlásil. Ďalší veľký stroj bol zaparkovaný na ceste pred areálom - bol to obrovský traktor, v ktorom sa tí odvážni - hlavne chlapci mohli povoziť. Deti sa však nezapreli a ako už býva zvykom, najviac ich lákal skákací hrad a maľovanie na tvár. Chutili aj langoše, ktoré tento rok pripravili tety Mária Duracká a Vierka Vanková so šéfom Jankom Vidom. Kto mal záujem, mohol si kúpiť v stánkoch sladkosti a drobné darčekové predmety.
A keď sa už vôňa gulášov niesla celým areálom, zasadla porota v zložení - Mária Pavlíková, Miroslav Jančár a Milan Ištok a pustila sa do hodnotenia. Po náročnej degustácii, kde sa hodnotila farba, mäso a chuť sme vyhlásili výsledky.
Minuloročné víťazstvo obhájilo a opäť 1. miesto získalo Nohejbalové združenie Adamovské Kochanovce - Kopilcová Andrea, Marek Martiška, Tomáš Vančo
2. miesto AS Team Adamovské Kochanovce - Pavol Capák, Miroslav Zaťko a Jaroslav Šikuda
3. miesto
aj v tomto roku získalo družstvo COOK - Anton Stacho, Libor Kobyda , Libor Kobyda ml.
Čestné uznanie získali:
TOPOBAK Adamovské Kochanovce - Ján Križan, Viera Malíková, Miroslav Srnánek
JDS Adamovské Kochanovce - Ľudmila Chrenková, Anna Pappová, Eva Staneková
Ceny víťazom odovzdal starosta obce Ing. Michal Križan. Všetky súťažné tímy obdržali drevené varešky s nápisom času a miesta konania súťaže. Prvé tri miesta boli odmenené veľkou drevenou naberačkou a darčekovým košom, dve neocenené družstvá dostali šálku s obecným erbom.
Počasie bolo stále príjemné a deti aj dospelí si pochutnávali na čerstvo upečených langošoch a dlhé rady postávali aj pri aute so zmrzlinou až kým všetku nevypredali.
Od 18:00 hod. rezké tóny Hrabovskej kapely vylákali prítomných starších aj mladších na tanečný parket. Pri grilovaných špecialitách Pavla Capáka, zapíjaných dobrým chladeným pivkom sa všetci bavili až do zotmenia.
Ďakujeme všetkým, ktorí pomáhali pri organizovaní tohto vydareného dňa, COOP Jednote, Trenčín za finančný príspevok na langoše pre deti a tešíme sa na stretnutie pri dobrej nálade o rok.
A. Gagová

Fotogaléria