Preskočiť na obsah

Dekorácie z papiera

 

Vianočné aranžmány

 

       Na začiatku adventného obdobia 28. novembra pripravil obecný úrad pre tých, čo si chcú atmosféru Vianoc spríjemniť vlastnoručne vyrobeným aranžmánom, kurz pletenia adventného venca z novinového papiera s ukážkou ďalších dekorácií z papiera a tiež výrobu kvietkov technikou origami.   

       Kurzom nás sprevádzala Mariana Čaňová a Broňa Porubská. O tom, že téma kurzu bola naozaj zaujímavá svedčí aj veľký počet záujemcov. Najskôr sme si museli pomocou špandle zošúľať pásy vystrihnuté z novín. Nebolo to vôbec jednoduché, ale inštruktorky nás presviedčali, že to chce čas a trocha praxe. Keď sme ich mali pripravené, pustili sme sa do pletenia venca. Zo začiatku sa zdalo, že sa to ani nenaučíme, ale postupne boli naše prsty šikovnejšie a šikovnejšie a venček sa predlžoval. Po dvoch hodinách kurzu každá účastníčka ovládala základnú techniku pletenia a tie šikovnejšie už mali aj upletený malý venček.

      Prítomní si mohli aj zakúpiť krásne výrobky zhotovené z papiera a tiež vianočné aranžmány našich lektoriek, ktorým touto cestou ďakujeme.

      Všetkým účastníčkam kurzu prajeme nech to čo sa naučili zúročia a počas vianočného obdobia ich poteší aj vlastnoručná výzdoba príbytkov.

 

                                                                                                  Anna Gagová 

Fotogaléria