Preskočiť na obsah

Deň matiek

Tento rok sme pre epidémiu kiahní museli presunúť oslavu Dňa matiek o týždeň. O to srdečnejšie sme v sále kultúrneho domu v nedeľu 18. mája vítali všetky matky.
„Nespočetnekrát vyslovené slovo - mama. Má len štyri písmená, ale čo všetko je v nich ukryté - láska, šťastie, bolesť aj utrpenie. A práve láska je ten najkrajší a najsilnejší pocit a tá materinská láska nás sprevádza od narodenia. Nikdy nebude dosť príležitostí vrátiť mamám ten obrovský dlh za ich obetavosť a lásku.
Tak dnes zastavme na chvíľu čas, pretože nastala chvíľa povedať - ďakujem" - týmito slovami privítala prítomných kultúrna pracovníčka obce Anna Gagová. Veľké ďakujem matkám vyjadrila slovami básne Jana Vidová. Po nej sa ujal slova starosta obce Ing. Michal Križan.
Zo slávnostného príhovoru vyberáme:
„Nie je nič hrejivejšie ako „slnko" vychádzajúce z milujúceho materinského srdca. Srdcia našich mám sú pre nás záhadou. Kde sa v nich berie toľko citu, lásky, porozumenia, oddanosti, trpezlivosti, sily, obetavosti, starostlivosti a vznešenosti. Materinskú lásku snáď ani opísať nemožno. Je dobrotivá, je trpezlivá, nemyslí na zlé. Trpí pre neprávosti, všetko znáša, vo všetko dúfa a všetko vydrží. Nikdy nezahynie a nedá sa ničím nahradiť."
Ku každému sviatku neodmysliteľne patrí kytica, ktorú uvili z piesní a básní najmenší- lienočky z Materskej školy v Adamovských Kochanovciach. Kvety do tejto kytice priložili aj občania DSS. Na záver túto kyticu zviazal svojim vystúpením DFS Vretienko.
„Milé mamy, mamičky
želám vám:
aby ste vždy mali koho pohladiť a aby mal kto pohladiť vás.
Aby ste milovali a boli milované.
Aby ste z úst detí počuli, len slová: mama ďakujem.
Aby ste rozsievali teplo, nehu, krásu a ženské dobro.
Aby ste boli hrdé na to, že ste ženy - matky."
Toto prianie na záver vyslovila matkám kultúrna pracovníčka obce Anna Gagová.

Fotogaléria