Preskočiť na obsah

Detský karneval

     Keďže sa tento rok v našej obci basa nepochovávala (našla si miesto posledného odpočinku v susedných Melčiciach-Lieskovom), fašiangový karneval sme presunuli na sobotné popoludnie - 24. februára, kedy sa začínali deťom jarné prázdniny. Do pestro vyzdobenej sály sa už tradične nahrnulo veľa zaujímavých masiek v sprievode svojich rodičov aj prarodičov, ktorí si všetku tú karnevalovú "šaravaru" poctivo snímali svojimi kamerami a fotoaparátmi. Mačičky naháňali korytnačky, lienky ruka v ruke hopsali s motýlikmi a kvetinkami, princezničky si dávali rande s mužatkami a kominárikom, pani Jar sa už nemohla dočkať svojej vlády a kula pikle s Pipi dlhou pančuchou...no skrátka bolo to veselé pele-mele.

     Ako býva zvykom - desať najlepších masiek dostalo pekné ceny a aj ostatné masky si za účasť odniesli drobné pozornosti. Deti si ešte chvíľu zašantili pri reprodukovaných melódiách a mohli si začať užívať skoré prázdniny.

Poďakovanie patrí aj Šaškám-Jaškám, ktoré sú už tradične súčasťou podujatia a  pani Janke Horňákovej, s ktorou sme sa na karnevale symbolicky rozlúčili, pretože táto akcia bola pre ňu posledná na poste kultúrno-osvetovej pracovníčky obce.

 

autor: Janka Vidová