Preskočiť na obsah

Detský karneval

V období fašiangov, zábavy a karnevalov, pripravil Obecný úrad Adamovské Kochanovce pre malé aj väčšie deti z obce, v nedeľu 8.februára Detský karneval. O 15,30 hod. sa vo vyzdobenej sále kultúrneho domu začali schádzať prvé masky, ktoré pri vstupe vítali Zuzka Barišová a Vierka Šikudová - členky kultúrnej komisie. Každej maske pridelili číslo a každá dostala kinder vajíčko a balónik od sponzorov. Hoci zúrila chrípková epidémia , napokon sa v sále zišlo 28 masiek, - rôzne rozprávkové bytosti aj kráľovná, ktorá stratila korunu. Nechýbali rôzne zvieratká, ale najviac priletelo Lienok. Aj tento rok ich prišla zabávať šaška Jaška s dvomi pomocníčkami a začalo sa predstavovanie každej masky. Potom za rezkých tónov hudby roztancovali celú sálu, masky sa snažili čo najviac zaujať prítomných, aby získali ich hlas. Šaška Jaška mala vo vreckách svojich širokých nohavíc pripravených veľa sladkostí, aby tie masky, ktoré zarecitovali alebo zaspievali odmenila. Keď sa všetci do sýtosti vyšantili, osviežil ich ovocný čajík, sladké čokoládové a jahodové jednohubky a bagetky s kečupovou a cesnakovou pomazánkou od sponzora. Záver veselého popoludnia patril vyhláseniu výsledkov o najzaujímavejšiu masku:
1. miesto - Lienka 5 Karin Masaryková
2. miesto - Lienka 3 Ninka Frňová
3. miesto - Víla Amélia Cigániková
4. miesto - Zuzanka Hraškovie Natálka Vidová
5. miesto - Španielska tanečnica Dajanka Šarkéziová
6. miesto - Snehulienka Denisa Janíková a Pavúčik Tomáško Križko.
Každá maska si zaslúžila ocenenie a mohla si vybrať z pripravených cien malú drobnosť.
Tento rok odborná porota, v zložení šaška Jaška, Katarína Kuchtová a Katka Kuchtová vyhlásila aj cenu pre najlepších tanečníkov, ktorú získali Španielska tanečnica Dajanka Šarkéziová a Pilot Michal Spál.
Ďakujeme za pomoc členkám kultúrnej komisie, Katke Kuchtovej ml. a Karolovi Solaříkovi za hudobnú produkciu a tiež nemenovaným sponzorom, ktorí prispeli k tomuto vydarenému podujatiu.

A. Gagová

Fotogaléria