Preskočiť na obsah

Detský karneval

Detský karneval 25. 02. 2018

Jarné prázdniny sme tradične ukončili karnevalom. Ten vyšiel na nedeľu 25. februára. Keďže Šaška Jaška, teta Janka Vidová, odišla už do zaslúženého šašovského dôchodku, kultúrna komisia v spolupráci s obecným úradom si prizvali na pobavenie novú Šašku Jašku a Šaša Huga až zo Žiliny. Šaška Jaška najskôr musela svojho kamaráta Huga hľadať, do čoho zapojila aj deti. A keď ho konečne našli, mohlo začať to pravé karnevalové „jašenie". Hugo podaroval Jaške čistý zošit, ktorá do neho vyčarila pestré obrázky. To bolo naozajstné kúzlo!
Potom sa spoločne zoznámili s ostatnými maskami, ktorých síce bolo trošku menej ako po minulé roky, ale na zábave to neubralo. Opäť sa zišla plejáda rozprávkových postavičiek a zvieratiek - princezné, Červená čiapočka, Samuraj, Černokňažník, Micky Mouse, Máša bez medveďa, žirafa, zebra, mačička, víly, motýle, hrozno, lietadielko s pilotom, futbalový mini team ...
Spoločne sa zoznámili s Jaškou aj Hugom a pustili sa do veselej tanečnej choreografie. Nechýbal ani balónový tanec a sladké odmeny. Najväčším zážitkom bolo, keď aj za pomoci rodičov, Jaška a Hugo rozprestreli obrovitánsky pestrofarebný „padákový" kruh. Keď ho všetci spoločnými silami ponatriasali a nadvihli, mohli deti pod ním tancovať, behať a triafať loptičky. To bola naozaj nevšedná zábava!
Na záver Šaška Jaška a Šašo Hugo ocenili všetky masky v tombole.
Janka Vidová

Fotogaléria