Preskočiť na obsah

Detský karneval

V období jarných prázdnin Obecný úrad Adamovské Kochanovce už tradične pripravuje pre malé ale aj tie väčšie deti Detský karneval. Tento krát sa uskutočnil ku koncu prázdnin v sobotu 9. marca 2019 o 15,30 hod., opäť v sále kultúrneho domu. Aj tento rok ovplyvnila účasť chrípková epidémia a tiež slabá snaha mamičiek o prípravu masky pre deti.
Pri vstupe do vyzdobenej sály dostala každá maska kinder vajíčko a tombolový lístok. Po 15- násť minútovom čakaní sa v sále zišlo nakoniec 19 masiek - čo je najnižšia účasť na karnevale. Nechýbali rôzne rozprávkové bytosti, zvieratká, Šeherezáda a ťažkým krokom prišiel aj robot. Prítomných tento rok privítala hipisáčka Janka so šaškou Katkou.
Všetky deti aj s rodičmi sa pohodlne usadili, pretože na pódiu ich už čakali bábkoherci divadielka Lienka z Kanianky. Naplánované predstavenie - Veselá rozprávka sa nedalo odohrať, keďže detí bolo málo. Prítomných potešili rozprávkou - Kocúr v čižmách, do deja ktorej sa staršie deti aj zapájali. Po predstavení si deti mohli popozerať bábky a aj sa s nimi vyfotiť. Potom nasledovala veselá zábava a tie odvážnejšie hipisáčke Janke aj zaspievali za sladké lízatko. Keď sa všetci do sýtosti vyšantili, osviežil ich ovocný čajík. Záverom tohto veselého popoludnia porota vyhlásila najzaujímavejšie masky - očarila maska Jelenček - Lilianka Čaňová, zaujala vlastnoručne vyrobená maska Robot - Andrejko Kuchta, tiež čarovná Lienka - Emmka Kadlečíková a Mimi - Lilianka Majanová.
Úplný záver tohto popoludnia patril losovaniu tomboly, kde si každé dieťa vybralo niečo pre seba.
Je na škodu veci, že o toto popoludnie prejavilo záujem tak málo rodičov s deťmi.

A. Gagová

Fotogaléria