Preskočiť na obsah

Detský karneval + divadielko

       Zimné obdobie sa pomaly končí, dni sa predlžujú a občas nám ich spríjemní aj jasné slniečko. Je to obdobie, kedy sa už deti tešia na jarné prázdniny, aj keď v tomto roku opäť šarapatila chrípka. Vo fašiangovom období v nedeľu 23.februára sme pozvali všetky deti na   Detský karneval a divadielko O snehuliakovej mrkve. V karnevalovej nálade sa vo vyzdobenej sále nakoniec zišlo len 16 masiek, ktoré pri vstupe dostali kinder vajíčko, balónik a tombolový lístok. Zastúpenie mali hlavne maličkí. V tomto roku sa moderovania ujala nová šaška Katka aj s dvoma pomocníčkami Maťkou a Deniskou. Masky sa postupne predstavili, ako každý rok zastúpenie mali princezné, zvieratká aj strašidlá a neprehliadnuteľný bol kapitán zaoceánskej lode. Po predstavení jednotlivých masiek sa rozprúdila veselá zábava, šaška Katka vymýšľala rôzne tanečné variácie a rôzne súťaže. Keď už boli všetci unavení z tanca mohli sa občerstviť voňavým čajíkom. Šaška Katka a jej pomocníčky rozdali deťom pastelky a papier a deti kreslili svoju rodinu alebo nakreslili čo majú radi. Svoje diela si každá  maska aj odprezentovala a šaška Katka všetky pochválila, že sú naozaj šikovné. Po krátkom oddychu zábava pokračovala ďalej a do tanca sa zapojili aj rodičia. Keďže masiek bolo málo vyhodnotenie sme nerobili ale v tombole si každá vybrala čo sa jej páčilo z pripravených hračiek. Na javisku sa už pripravovali kulisy, tak sme za pomoci rodičov naukladali pod javisko stoličky , usadili sa a trpezlivo čakali na predstavenie aj s deťmi, ktoré prišli neskôr.

Divadielko deti veľmi zaujalo a aktívne sa do deja zapájali, snehuliak bol niekedy smiešny, zajačik uzimený a hladný a veverička trošku drzá. Zajačik chcel snehuliakovi ukradnúť nos z mrkvičky, aby sa najedol ale nevedel, že tento snehuliak je moderný a jeho nos nie je z mrkvičky. Nakoniec sa snehuliak so zajačikom skamarátil a keďže to bol dobrý snehuliak mal pripravenú pre zajačika aj ozajstnú mrkvu, ktorú ponúkli aj deťom, lebo mrkvička je zdravá.

Hodinové predstavenie deti aj dospelí odmenili potleskom a na záver sa deti so snehuliakom a zajačikom aj odfotili.

  Ďakujeme za pomoc členom kultúrnej komisie - Jurajovi Švikruhovi, Zuzke Barišovej, Katke Kuchtovej, Majke Pavlíkovej a tiež Maťke a Deniske Janíkovej.

                                                                                                                    A. Gagová

Fotogaléria