Preskočiť na obsah

Letné prázdninové aktivity

        Prázdniny boli v plnom prúde, keď sme  mladých čitateľov pozývali do knižnice na besedu „Čo zaujímavé sme čítali". V tento krásny slnečný deň však deti dali prednosť pobytu pri vode alebo doma na slniečku a besedu sme neuskutočnili. Presunieme ju na pochmúrnejšie jesenné obdobie.

       Na prvej prázdninovej tvorivej dielni sme sa stretli v stredu 21. júla v klube kultúrneho domu. Vyrábali sme kvetinky z cukríkov a farebnú záložku do knihy. Kvetinky z cukríkov boli náročnejšie a hoci tie mladšie potrebovali pomoc, nakoniec to všetky zvládli. Každý si vyrobil aj záložku do knihy pre seba či niekoho blízkeho.

      Prázdniny sa prehupli do druhej polovice a pre deti sme pripravili „Prázdninový športový deň". V areáli Detského domova sa popoludní zišli len dievčatá, čo bolo dosť prekvapujúce. Plánovaný turnaj v bagbintone sa pre nevhodné počasie na túto hru nekonal. Na rozohratie si dievčatá zahrali vybíjanú. Veková hranica bola približne rovnaká a tak si utvorili dve družstvá a svoju bojovnosť prejavili hlavne vo volejbalovom turnaji. Po tvrdých súbojoch v troch setoch sme nakoniec vyhlásili remízu. Najmenšie deti zastupovali len dvaja účastníci, plánovaná súťaž v zhadzovaní kolkov a hode loptou na cieľ sa tiež nekonala. 

      Prázdninové aktivity sme ukončili druhou prázdninovou tvorivou dielňou vo štvrtok 19.  augusta opäť v klube. Tento krát sme mali naplánované zhotovenie ovocia z vlny a papiera lepením. Deti sa samé presvedčili, že aj keď sa to nezdá, je to veľmi náročné a nie všetky to zvládli. Na prvej tvorivej dielni sme sa dohodli, že tie čo si doma vyrobili niečo zaujímavé, prinesú nám to ukázať a naučia to aj ostatné deti. Ninka nás naučila robiť strašiaka z vlny a Tamarka papierového psíka, ktorého si deti aj vymaľovali.

      Prázdniny sa schyľujú ku koncu. Prajeme Vám milé deti, aby ste posledné dni prežili v pohode a oddýchnuté plné zážitkov zasadli opäť do školských lavíc.

 

A. Gagová

 

"Fotogaléria"