Preskočiť na obsah

Letné prázdninové aktivity

Letné prázdninové aktivity

Tohtoročné prázdniny boli mimoriadne teplé a slnečné. Aj keď v takomto počasí je najlepšie pri vode, v stredu 17. júla sa v klube kultúrneho domu stretli deti, ktoré majú šikovné prstíky a poteší ich, keď si sami niečo pekné zhotovia. Téma Prvej letnej tvorivej dielne bola - vyšívaný obrázok na kartónový papier. Najskôr si deti podľa vlastnej fantázie nakreslili fixkou obrázok a potom sa pustili do vyšívania. Prvé stehy neboli vôbec ľahké, ale po hodine a pol sa s hrdosťou vracali domov s hotovým obrázkom. Aby im nebolo vonku horúco ešte sa schladili sladučkým nanukom.
Ďalšia streda 24. júla patrila pohybu. Čakal nás horúci deň, preto sme sa na ihriskách stretli už o 10,00hod., čo pre niektorých bola ešte skorá ranná hodina. Chlapci si vytvorili dve družstvá a začal sa futbalový zápas. Pridal sa k nim aj starosta obce. Postupne prichádzali ďalší a zápas sa rozbehol naplno. Pri hre 6 proti 6 bol najaktívnejším hráčom a tento titul z minulého roku obhájil Tomáš Letko.
Dievčatá si zahrali volejbal alebo tenis. Najmladším účastníkom sa venovala Katka Kuchtová ml. a pod jej vedením sa spoločne hrali s loptou.
Nakoniec sa zišlo na štadióne 28 detí. Keď sa už unavili s nadšením prijali od starostu obce ľadový nanuk. A keď slnko stálo už vysoko na oblohe deti sa rozišli domov k obedu.
Na Druhej tvorivej dielni sme sa stretli až koncom prázdnin 27. augusta v dopoludňajších hodinách. Témou boli „Zázraky z papiera" a rozhodli sme sa zhotoviť lienku a šípky, ktorými môžeme ozdobiť darček alebo naaranžovať peknú kytičku. Pri práci dievčatá porozprávali ako prežili prázdniny a už sa tešia do školy.
V stredu 28. augusta sme s mali stretnúť na športovom dni, ale pretože celý deň pršalo športový deň sa neuskutočnil.
Všetkým školákom prajeme, nech sa im v škole darí a na tvorivej dielni sa stretneme až počas jarných prázdnin.
A. Gagová

Fotogaléria