Preskočiť na obsah

Letné prázdninové aktivity

Letné prázdniny ubiehali rýchlym tempom a deti ich užívali naplno. K veľkému počtu letných aktivít sme pridali aj naše - obecné. Sú to už tradičné tvorivé dielne a aby mali deti aj pohyb stretávame sa na športovom dni. V mesiaci júl sme spojili tvorivosť s pohybom a 27. júla sme pozvali deti do sále kultúrneho domu, kde už bol pripravený majster Slovenska v spoločenských tancoch Robo Pavlík, aby ich naučil základné kroky latinotancov. Táto aktivita sa nám zdala veľmi zaujímavá, preto nás prekvapil záujem len dvoch dievčat.
V polovici augusta v stredu 17. sme sa stretli na druhej tvorivej dielni, kde sme pozvali aj 4 najlepších čitateľov obecnej knižnice, aby sme ich odmenili peknými knihami. Najviac kníh si v roku 2015 vypožičala Miška Stecová - 85 kníh, druhá najlepšia čitateľka bola Katka Dovinová s počtom - 64 kníh, tretie miesto obsadila Nikolka Janíková s počtom - 59 kníh a odmenili sme aj štvrté miesto, ktoré patrilo Martinke Janíkovej s počtom - 55 vypožičaných kníh. V klube kultúrneho domu sa nás stretlo viac aj vďaka deťom z detského domova. Vyrábali sme kvety zo servítkov, ktorými môžeme vyzdobiť rodinnú oslavu alebo si len spestriť svoje okolie. Deti sa s chuťou pustili do práce a navyrábali kvietky aj pre kamarátov, svoje mamy a dokonca aj susedov. Na záver tohto popoludnia deti dostali sladkú odmenu.
Druhý deň 18. august bol zameraný na šport a o 1400hod. sme sa za príjemného letného počasia stretli v areáli Centra športových aktivít. Detí opäť prišlo veľmi málo. Chlapci z obce chýbali, preto starosta obce, ktorý sa ujal role rozhodcu, zostavil družstvá z prítomných dievčat a len jedného zástupcu mužského rodu. O čo menej bolo hráčov o to väčšie bolo športové nasadenie. Výsledok nie je podstatný, dôležitejší je pohyb pre zdravie. Po takomto výkone všetkým dobre padla chladená čapovaná kofola. Menšie deti, ktoré futbal ešte nezaujíma sa na druhom ihrisku zahrali rôzne loptové hry.
Všetkým deťom prajeme nech sa im v škole darí, aj keď by sa im určite páčilo aby prázdniny boli po celý rok.

Fotogaléria