Preskočiť na obsah

Letné tvorivé dielne

     Leto bolo v plnom prúde a prázdniny vo svojej polovici, keď sme s hŕstkou šikovných dievčatiek v piatkové predpoludnie  (27. júla 2007) zvládli jednoduchú servítkovú techniku. Ploché kamienky od Váhu (dobre umyté saponátom a vysušené), šikovné ruky dievčat najskôr ponatierali dvoma vrstvami slovakrylovej farby. Pokým farba zaschla, potrápili sa vystrihovaním pestrých servítkových námetov. A potom ich už len opatrne prilepovali na duvilaxovú vrstvu a vyhladzovali. Dievčatá si niektoré kamienky zabalili do celofánu  ako malé darčeky a tie, na ktorých obrázky tvorili série, si nechali na budúcu dielňu, ktorú sme si naplánovali a napokon aj uskutočnili presne o mesiac. A to už bol vlastne záver prázdnin. 

     Na augustovej dielni sme spoločne vyrobili rámiky z  prírodného materiálu, za ktorý pekne ďakujeme pani Viole Múdrej. Kamienky sme prilepili na kartón a špagátikmi pripevnili do rámikov. Tieto originálne obrázky určite potešili nielen zručné tvorkyne, ale aj ich mamy a babky, ktorým sa nimi zavďačili. A tie, ktoré si nestihli vyrobiť obrázky z kamienkov, vyrobili si iné, rovnako zaujímavé - zo zrniek hrachu, fazuľky, kávy, ryže, maku ... A vyzerali ako chutné koláčiky.

Keďže sme si urobili veľa neporiadku, upratovanie trvalo hodnú chvíľu. Tú sme vyplnili spevom a zistili sme, že dievčatá sú nielen zručné, ale podaktoré aj hudobne veľmi nadané.

 

J. Vidová 

deti obrázok

 

Fotogaléria