Preskočiť na obsah

MDD

Oslava Dňa detí sa v tomto roku uskutočnila 8. júna, pre nestále počasie v kultúrnom dome.
Od 15,00 hod. sa do sále kultúrneho domu začali schádzať deti, tie menšie so svojimi rodičmi alebo starými rodičmi. Pri vstupe dostali balíček sladkostí a tombolový lístok. Deti, ktoré rady kreslia mohli ukázať svoje umenie a nakresliť niečo zaujímavé. O 15,30 hod. sa všetci usadili a začalo sa divadelné predstavenie o Perníkovej chalúpke, ktoré nám prišli zahrať deti z občianskeho združenia „Silnejší slabším" z Chocholnej - Velčíc. V tomto združení pracujú aj deti z DD a DSS Adamovské Kochanovce. Divadielko sa všetkým páčilo, o čom divadelníkov presvedčil potlesk v sále. Po predstavení si deti pochutnávali na veľkej cukrovej vate a osviežili sa nanukom. Vo vestibule vznikol poradovník na maľovanie tváre, deti si mohli vyskúšať šikovnosť v lovení rybičiek, hádzaní loptičiek na cieľ a hádzaním kruhov. Tie, ktoré ešte nenamaľovali obrázok sa pustili do maľovania alebo si zahrali hru „Človeče nezlob sa" či „Dámu". Pretože sa vonku vyčasilo, vybiehali von a už sa tešili na ukážky z výcviku psov, ktoré nám prišli predviesť a o svojej práci porozprávať ujovia a tety z „Kynologického klubu Laugaricio Trenčín". Bolo sa naozaj na čo pozerať a deti to veľmi zaujalo, tí odvážnejší sa nebáli prísť až do tesnej blízkosti psov.
Na záver sobotného popoludnia, ktorého sa zúčastnilo 60 detí sme sladkosťou odmenili všetky tie, ktoré namaľovali obrázok a úplný záver patril losovaniu tomboly, ktorá bola bohatá a každý vylosovaný si našiel niečo pre seba. Aj keď ujo Solařík ešte vyhrával veselé pesničky unavené a spokojné deti sa rozpŕchli domov, pretože sa už zvečerievalo.
Za pomoc ďakujeme: Katke Kuchtovej, Emílii Križkovej, Ľubke Križanovej, Darinke Kollárovej a Jarmile Šebánovej.
Na stanovištiach: sestrám Letkovým, Kristíne Hlavicovej, Natálii Regnerovej, Lívii Matejíkovej. Karolovi Solaříkovi za ozvučenie. Zuzane Kňazovčíkovej ďakujeme za všetky deti, ktoré krásne vymaľovala.
Vďaka patrí aj sponzorom, ktorí prispeli na tuto oslavu: pánovi Šlajsovi - Predajňa Galaxy, bratom Švikruhovým - bar Pohoda a Jánovi Pomšárovi - Top Servisit.

Anna Gagová

>Fotogaléria<