Preskočiť na obsah

MDD

Za krásneho slnečného počasia sa v parku Detského domova v Adamovských Kochanovciach v nedeľu 8. júna popoludní zišlo okolo 85 detí z obce aj blízkeho okolia, aby oslávili Deň detí.
Obecný úrad v spolupráci s kultúrnou komisiou pripravili pre deti rôzne atrakcie. Športové aktivity pre deti od 5 rokov zabezpečil pán Peter Brecík, ktorý za asistencie miestnych hasičov pripravili 60 m lanovku, postavili veľký veleprak - z ktorého nebolo jednoduché trafiť cieľ, rozkrútili maxišvihadlo a len málo detí nabralo odvahu ho prebehnúť. Najviac deti zaujali liany natiahnuté medzi stromami. Najväčšiu zdatnosť a koncentráciu museli preukázať tí, čo sa pustili do stavania debničiek. Táto aktivita bola určená pre deti od 12 rokov a nie každý nabral odvahu, aj keď istenie bolo zabezpečené, zúčastniť sa jej. Traja najlepší obdržali od pána Brecíka voľný vstup na splavovanie Váhu. Absolutným víťazom, ktorý postavil všetky debničky až do koruny stromu bol Matej Sýkora. Menšie deti si mohli zasúťažiť v skákaní vo vreci, zhadzovaní kolkov, loptových hrách. Maľovania na asfalt sa zúčastnilo len málo detí. Nechýbala cukrová vata, o ktorú je vždy záujem a po športových disciplínach dobre padli grilované špekáčiky, ktoré im pripravili tety Milka Križková a Danka Križanová a chladená minerálka. V tento horúci deň osviežili deti nanuky od sponzora - majiteľov Baru Pohoda, ktorí zapožičali aj gril. Pri vstupe každé dieťa dostalo lízatko, balónik, keksík a tombolový lístok. Celým areálom sa niesla hudba, ktorú mixoval ujo Solařík. Na záver tohto vydareného popoludnia sa losovala bohatá tombola, ktorej sa deti už nemohli dočkať. Tie čo nevyhrali odchádzali trošku sklamané, ale veríme, že budú mať šťastie nabudúce.
Všetkým deťom prajeme, aby prežili krásne leto bez úrazov a plné zážitkov.
Ďakujeme za pomoc: členkám kultúrnej komisie, Katke Kuchtovej ml., Natálii Regnerovej, Dominike Stachovej, Deniske Matejíkovej, Karolovi Solaříkovi, Emílii Križkovej, Danke Križanovej, obecným hasičom, sponzorovi Vladimírovi Šlajsovi, bratom Švikruhovým, pánovi Križanovi za pokosenie trávnika a vedeniu DD za poskytnutie areálu.

Anna Gagová

Fotogaléria