Preskočiť na obsah

Mikuláš a Mikulášska tržnica

6. decembra v podvečerných hodinách sála kultúrneho domu dýchala vianočnou atmosférou a veselou vravou detí, ktorých sa zišlo neúrekom a netrpezlivo čakali na príchod Mikuláša.
Obecný úrad opäť pripravil Mikulášsku tržnicu, už tretiu v poradí. Prítomní si mohli popozerať, ale aj zakúpiť rôzne ručne vyrábané ozdôbky z prírodných materiálov, vianočné aranžmány, vianočné oblátky, pletené výrobky, keramiku a ďalšie ručne vyrábané darčeky.
Kým do sále kultúrneho domu prišiel Mikuláš, deti s rodičmi sa pohodlne usadili a zaujalo ich divadielko „Vianočná utópia...", v podaní obyvateľov DSS Adamovské Kochanovce a divadielka Arco z DSS v Trenčíne. Po predstavení hlasno, ale naozaj hlasno vyvolali Mikuláša, ktorý sa asi niekde zatúlal a už sa zdalo, že ani nepríde. Mikuláš však nezabudol na deti z našej obce a keď sme začuli zvonček vedeli sme, že je už nablízku aj s plným košom balíčkov. Neprišiel sám pomáhal mu aj anjel a jedovatý čert, ktorý poriadne deti vystrašil. Kým sa usadil do svojho širokého kresla, deti už stáli v rade a mali pripravené básničky alebo pesničky, za ktoré dostali sladkú odmenu. Aby boli zdravé, anjel im rozdával aj vitamíny - banán a mandarínku. Keď obdarovali všetky deti a vonku sa už zotmelo, spoločne išli rozsvietiť stromček pred obecným úradom. O občerstvenie pre deti sa postarali obyvatelia DSS Adamovské Kochanovce. Pripravili chutný zázvorovo-ovocný punč, horúcu čokoládu, napiekli medovníčky a Mikulášsky koláč. Dospelí si vychutnávali voňavý vianočný punč, ktorý pripravil obecný úrad.
A. Gagová

Fotogaléria