Preskočiť na obsah

Mikuláš a Mikulášska tržnica

Stalo sa už tradíciou v našej obci, že príchod Mikuláša je spojený s Mikulášskou tržnicou.
Aj tento rok ho v sále kultúrneho domu 6. decembra o 16,30 hod. deti túžobne očakávali.
Príjemnú vianočnú atmosféru navodzovala vianočná hudba, ktorá sa niesla celou sálou. Na tržnici - vo vestibule kultúrneho domu bola už veselá vrava a prítomní si mohli popozerať, ale aj zakúpiť rôzne ručne vyrábané ozdôbky z prírodných materiálov, vianočné aranžmány, vianočné oblátky a ďalšie ručne vyrábané darčeky a domáci med. Zaujala ich aj ukážka výroby sviečok a iných drobností z včelieho vosku, ktorú predviedol pán Martin Berka. A keď sa sála zaplnila do posledného miestečka, všetci stíchli, lebo na pódium vystúpili malí koledníci - deti z FS Vretienko, so svojim vianočným programom.
Potom už prišiel čas pozvať do sále Mikuláša. Aby to Mikuláš dobre počul pomáhal deťom aj starosta obce a naozaj hlasno ho volali, aby už prišiel medzi nich. Mikuláš však nezabudol na deti z našej obce a keď sme začuli zvonček vedeli sme, že je už nablízku aj s plným košom balíčkov. Neprišiel sám sprevádzal ho aj malý tichý anjel a nechýbal ani čert. Kým sa Mikuláš usadil vo svojom kresle jedovatý čert obehol celú sálu a postrašil deti, ale tie smelšie už stáli v rade pred Mikulášom a mali pripravené básničky alebo pesničky, za ktoré dostali sladkú odmenu. Kým obdaroval všetky deti, vonku sa už celkom zotmelo a všetci spoločne išli rozsvietiť stromček pred obecným úradom.
O občerstvenie pre deti sa postarali obyvatelia DSS Adamovské Kochanovce. Pripravili chutný zázvorovo-ovocný punč, horúcu čokoládu a napiekli medovníčky. Dospelí si vychutnávali voňavý vianočný punč, ktorý pripravil obecný úrad.
A. Gagová

Fotogaléria