Preskočiť na obsah

Mikuláš a Mikulášska tržnica

    Tak ako každý rok aj v tomto zavítal Mikuláš do našej obce 6. decembra.

Sála kultúrneho domu sa postupne zaplnila malými aj veľkými a o 16,30 hod. vianočnú atmosféru navodili koledy v podaní detí z DFS Vretienko. Celou sálou sa niesla vôňa vianočného punču. Detský - zázvorový uvarili aj so sladučkou čokoládou občania DSS a nechýbali ani vianočné medovníčky. Trošku tuhší pripravil pre občanov obecný úrad.

 A keď koledníci dospievali vianočné koledy sála zaburácala hlasným volaním na Mikuláša aby sa ponáhľal, že už ho túžobne očakávajú. K deťom sa pridal aj starosta obce. Keď do sále vbehol čert už sme vedeli, že Mikuláš sa blíži a opäť niesol ťažký kôš plný balíkov. Sprevádzal ho aj jeho pomocník – anjelik. Mikuláš sa usadil na pripravené kreslo a pozýval k sebe deti od tých najmenších, ktoré museli sprevádzať ešte rodičia až po tie väčšie už samostatné. Balíčkov bolo dosť a ušlo sa všetkým. V tomto roku si Mikuláš priviedol nového mladého čertíka a ten poriadne popreháňal deti a ešte si ich aj čiernou farbičkou pooznačoval. Na záver mal Mikuláš ešte jednu povinnosť - rozsvietiť vianočný stromček pred obecným úradom.

Vestibul kultúrneho domu patril šikovným občanom, ktorí ponúkali svoje výtvory - rôzne ručne vyrábané ozdôbky z prírodných materiálov, vianočné aranžmány, vianočné oblátky, výrobky z vosku, dreva, maľované obrazy, bižutériu, šité taštičky a detské oblečenie.

Za pomoc pri varení punču ďakujeme Zuzke Barišovej a Milke Križkovej a tiež obyvateľom a zamestnancom DSS Adamovské Kochanovce.

                                                                                        A. Gagová

Fotogaléria