Preskočiť na obsah

Nohejbalový turnaj

Obecný úrad v spolupráci s nohejbalovým združením Adamovských Kochanoviec v predposledný júnový víkend usporiadal už 14. ročník nohejbalového turnaja, ktorý mal opäť punc medzinárodnosti, istotu skvelej organizácie a športového zážitku.
V úmornej horúčave sa stretlo osem kvalitných mužstiev. Silná Banská Bystrica, obhajcovia trofeje Martin, bývalí ligisti z Trenčína, dva tímy z Moravy, Trenčianskí hasiči na čele s našim rodákom Rasťom Potočkom a dve domáce ikony TSKI Tornádo s Erektusom.
Po odohratí základných skupín už išlo o holý turnajový život tímov vo vyraďovacej fáze play off. Azda najväčšie prekvapenie sa zrodilo na úkor super favorita Trenčanov, keď ich Banská Bystrica v štvrťfinále poslala späť pod hrad Matúša Čáka, bez nároku na medaile. Domáce Tornádo po tuhom boji ostalo pred bránami finále, ale tie sa otvorili Erektusu, kde už v súboji o prvenstvo s Martinom nemalo čo stratiť. Avšak ani ich 100 percentná koncentrácia, sústredenosť a výkon na celkové víťazstvo nestačili, preto si pohár zaslúžene odniesol tím z Turca. Úspešnosť domácich mužstiev ešte predtým podčiarklo TSKI Tornádo, ktoré zdolalo v súboji o tretie miesto Banskú Bystricu.

Erektus team: Peter Capák, Ján Vido, Daniel Križko
TSKI Tornádo: Michal Križan, Rastislav Križan, Michal Srnánek

Fotogaléria


Ján Vido