Preskočiť na obsah

Pochod na Ždánovú

8. máj - Deň ukončenia II. Svetovej vojny si už tradične v našej obci pripomíname turistickým pochodom na Ždánovú.
Posledné dva roky pre nepriaznivé počasie sa turistika nekonala. Tento rok sme sa konečne pekného počasia dočkali. Slniečko svietilo celý deň a osviežil nás aj jemný vetrík, ktorý občas zafúkal.
Pred obecným úradom sa stretla skupinka 23 detí a dospelých. Deň víťazstva nad fašizmom sme si pripomenuli položením kytice kvetov pri Pamätnej tabuli obetiam II. Svetovej vojny a vydali sme sa na pochod.
Po hodinovej chôdzi sme stáli na lúke pred poľovníckou chatou, kde nás už čakal rozložený ohník. V priebehu dňa pribúdali aj ďalší nadšenci turistiky. V družnej debate sme si pri ohníku opiekli špekáčiky a dobre nám padlo aj chladené pivko. Detí prišlo menej ako po iné roky. Tie, čo túto turistickú trasu zdolali mali ešte dostatok energie aby sa vyšantili na lúke pri rôznych športových aktivitách a hľadaní cukríkov. Všetci sme si v tejto krásnej scenérii prírody dostatočne oddýchli a nabrali nových síl na spiatočnú cestu domov.
Ďakujeme pánovi Vladkovi Mikušovi ml. za vyvezenie potravín a všetkého potrebného materiálu a pánovi Čaňovi za požičanie kľúčov od chaty.

                                                                                Anna Gagová

Fotogaléria