Preskočiť na obsah

Prázdninové aktivity

 Aj tohtoročné prázdniny sa mohli deti z obce i tie prázdninujúce v našej obci zabaviť pri prázdninových aktivitách, ktoré pre ne pripravil obecný úrad.

Už 13. júla sme sa stretli na Prvej tvorivej dielni, kde sme vyrábali kvietky z krepového papiera. Niečo nové sa naučiť prišli len dievčatá. Boli také šikovné a práca ich tak zaujala, že vyhotovili kvietok pre každého člena svojej rodiny. Po viac ako dvoch hodinách spokojné a s pestrou kytičkou kvietkov v ruke odchádzali domov pochváliť sa svojim blízkym.

 

 

 17. augusta, v horúcom letnom popoludní sme sa stretli opäť, na Prázdninovom športovom dni v našom novom areáli Centra športových aktivít. A hoci teploty dosahovali 33oC, detí a mládeže sa zišlo neúrekom. Staršie dievčatá si zahrali volejbal a padol aj návrh na založenie volejbalového družstva a obnovenie volejbalových tradícií v obci. Chlapci si zahrali skrátený futbalový zápas Adamovce - Kochanovce, ktorý skončil 5:2 v prospech Adamoviec. Dievčatá hrali svoju obľúbenú vybíjanú. Počas celého popoludnia bolo absolútne bezvetrie a navzájom sme si zmerali sily v begbintone. Športový deň sme ukončili futbalovým zápasom chlapci - dievčatá. Dievčat bolo síce viac a boli veľmi bojovné, ale nie vždy trafili loptu. Hoci ich výkopy boli bravúrne, zápas skončil víťazstvom chlapcov 13:7 a to hlavne vďaka ich najaktívnejšiemu hráčovi Tomášovi Letkovi. Všetci dostali sladké odmeny, ale víťazi väčšie. O uhasenie smädu sa postaral sponzor - bar Pohoda. Ďakujeme!

 V stredu 24. augusta za tropického popoludnia sa konala Druhá prázdninová tvorivá dielňa, na ktorej sme vyrábali zápisníčky. Zápisníčky sme už síce robili, ale deti si ich chceli vyrobiť opäť. Aj keď sa ich tentokrát stretlo málo, s nadšením sa pustili do práce a zápisníčky, ktoré vyrábali pre seba, súrodencov alebo kamarátov pekne ozdobili korálkami, nálepkami alebo kresbami.

    Prázdniny sa schyľujú ku koncu a tak všetkým žiakom prajeme šťastne vykročiť do nového školského roka. Nech im prinesie veselé stretnutia s kamarátmi, niektorým aj nových kamarátov a hlavne nové vedomosti, dobré známky a láskavých učiteľov.

 

A.Gagová

>> Fotogaléria>>  Letná tvorivá dielňa I.

                          Letný športový deň detí

                           Letná tvorivá dielňa II .