Preskočiť na obsah

Rozlúčka s predškolákmi

     Kde bolo, tam bolo, bola raz jedna malá dedinka a uprostred tej malej dedinky stála pekná materská škola, plná ešte krajších, veselých a šikovných detičiek. A pre sedem chlapčekov, presne toľko ako trpaslíkov a jedno dievčatko - akoby princezničku Snehulienku, nadišiel čas sa rozlúčiť so svojou obľúbenou škôlkou, s pani učiteľkami, s tetou kuchárkou, a s tetou školníčkou... Možno takto by sa začínala rozprávka, ak by sme chceli poňať štvrtkové popoludnie na konci júna rozprávkvo. Pre nás bolo toto popoludnie slávnostné lebo sme na pôde obecného úradu vítali ôsmych najstarších škôlkárov, na ktorých sa odrazila starostlivá výchova rodičov a obetavých pani učiteliek.

     SPOZ aj tento rok pre nich pripravil 28. júna malú slávnosť za účasti rodičov, pracovníčok materskej školy a starších kamarátok, ktoré ich pozdravili krátkym programom. Ale ani predškoláci sa nedali zahanbiť veselým pásmom zostaveným z pesničiek a básničiek. Dokázali, že sú veru šikovní a zrelí "na dranie lavíc" v prvej triede. Od starostu obce Ing. Kadlečíka dostali malý darček, od pani riaditeľky ešte zopár povzbudivých slov a za rodičov sa poďakovala Ing. Katarína Potočková.

     Ešte zápis do pamätnej knihy a mohli sme si všetci pomaškrtiť na pripravených koláčikoch. Prváčikmi, ktorým budeme v škole držať palce, sú: Michaela Dražkovcová, Matúš Habdák, Róbert Hlavica, Marián Krajčík, Adam Masarik, Martin Mikuš, Patrik Mikuš, Jakub Potoček.

prvaciprvaci 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogaléria