Preskočiť na obsah

Rozlúčka s predškolákmi

     Dňa 22. júna sme sa za krásneho slnečného popoludnia rozlúčili s predškolákmi z Lienkova. Na ich pomyselných krídelkách je už 6 bodiek a nastal čas vyletieť z ich rozprávkovej školy do tej veľkej, kde sa naučia rozprávky čítať a získajú ďalšie vedomosti, ale pribudnú im aj povinnosti.  Pre 5 najstarších lienočiek z Lienkova, ktoré po letných prázdninách nastúpia do prvého ročníka základnej školy, pripravil obecný úrad v spolupráci so ZPOZ-om malú slávnosť. K deťom sa prihovoril starosta obce Ing. Michal Križan, rozlúčila sa s nimi v mene všetkých zamestnancov riaditeľka materskej školy Janka Horňáková a naopak, potešenie, že sa s nimi stretne ako s prváčikmi, vyslovila Mgr. Dáša Fabianová - zástupkyňa riaditeľky Základnej školy v Melčiciach-Lieskovom.
     Predškolákom  pripravili krátke hudobno-slovné pásmo ich staršie kamarátky pod vedením Janky Vidovej a na záver veľkí škôlkari vo svojom programe ukázali, že sú to tiež šikovné deti, ktoré sa v škole nestratia. Po zápise do Pamätnej knihy obce ich čakalo malé občerstvenie.
     Peťkovi Múdremu-Šebíkovi, Janke Fabianovej, Jakubkovi Solaříkovi, Janke Kuklovej a Lucke Janíkovej prajeme, aby sa im v škole páčilo, aby ich učenie bavilo a našli si tam veľa dobrých kamarátov.

 

A. Gagová

 

>> Fotogaléria>>