Preskočiť na obsah

Správne kompostovanie

V stredu 2. apríla sa v klube kultúrneho domu stretli všetci, ktorých baví práca na záhradke, majú záujem spracovať biologický odpad z ich domácností a vypestovať čo najlepšiu úrodu.
Problematikou kompostovania sa zaoberá už mnoho rokov Branislav Moňok a Lenka Beznáková z Občianskeho združenia Priatelia Zeme - SPZ, ktorých sme pozvali, aby nám porozprávali ako správne kompostovať biologický odpad vznikajúci na záhradke a v kuchyni.
Branislav Moňok za asistencie Lenky Beznákovej sa ujal slova a postupne vysvetlil prítomným ako získať z odpadu kvalitné hnojivo v podobe kompostu a pridal aj praktické rady zo svojich skúseností na jeho záhrade. Prednáška o kompostovaní sa uskutočnila v rámci projektu „Povedzme si všetko o kompostovaní!" a bola veľmi zaujímavá, prítomní sa dozvedeli mnoho nových informácií o správnom kompostovaní a pestovaní plodín. Pán Moňok im ochotne odpovedal na všetky otázky. V programe bol zahrnutý leták o kompostovaní a tombola o kompostér a ďalšie zaujímavé ceny.
Na záver takmer dvojhodinovej prednášky starosta obce poďakoval Branislavovi Moňokovi a Lenke Beznákovej, ktorí v rámci svojich projektových aktivít poskytli do tomboly kompostér a túto prednášku našim občanom bezplatne.
A. Gagová

Fotogaléria