Preskočiť na obsah

Tradičný futbalový zápas

5. októbra 2019 sa na ihrisku Centra športových aktivít Adamovské Kochanovce odohral tradičný futbalový zápas Starí - Mladí. Počasie moc futbalu nesvedčilo, možno aj preto mnohí futbaloví priaznivci uprednostnili priamy prenos zápasu na svojich televíznych obrazovkách pred priamou návštevou nášho dedinského štadióna. Samozrejme dážď nepriaznivo poznačil aj účasť našich domácich hráčov, teda okrem tých, ktorí mali reprezentačné povinnosti v iných ligách. No a práve vďaka tejto prekvapivej situácií tu nastali dva neočakávané štarty. Po prvý krát si svoj reprezentačný debut v drese mladých odkrútil ešte len 12-ročný Juraj Pavlík, syn z futbalového rodu Pavlíkovcov a vnuk slávneho futbalistu „Ravanelliho" z Trebieňa, ktorý nezostal svojmu menu celkom nič dlžný a už počas svojho debutu v prvom polčase zaznamenal svoj prvý reprezentačný gól v drese Mladých. Druhým prekvapením zápasu bol návrat legendárneho „Žolka" Jána Križana, ktorý sa na prekvapenie Mladých objavil v bránke súpera. A že to nebola žiadna náhoda ukázal hneď prvým zákrokom, za ktorý by sa nemusel hanbiť ani Gigi Buffon. Myslíme, že už nie je dedinským tajomstvom, že po zápase prišli ponuky špičkových zahraničných klubov, ktoré ponúkajú Starým obrovské prestupné za Žolka. Nečudovali by sme sa keby v blízkej budúcnosti už kopal vyššiu ligu. Samotný zápas prebiehal podľa už všetkým známeho scenáru. Mladí v priebehu troch minút viedli 3:0 a jasne diktovali hru Starým. Tí ak dali gól, tak len z ojedinelého zakopnutia hrotového hráča Matúša, ktorý sa hľadal v predných líniách. Polčasový výsledok 6:3 nikto nespochybňoval a zaslúžene hovoril v prospech Mladých. No, to ešte nikto netušil, že Buško sa konečne v polčasovej prestávke rozcvičí a prestane hľadať hríby po ihrisku a začne udávať tempo svojim spoluhráčom. Dovolíme si tvrdiť, že až ukážková dominancia Starých v druhom polčase a umne hrané horizontálne vertikály v podaní Starých viedli k obratu zápasu. O konečnom výsledku 7:8 v neprospech Mladých rozhodol vlastný gól, ktorý pramenil z enormného tlaku skúsenejších hráčov. Predsa skúsenosti Mladí hráči ešte len naberajú. Nuž poprajme im nech sa budúci zápas už skončí v ich prospech a nechajme sa prekvapiť, čo prinesie zimné prestupové obdobie v týchto našich družstvách.