Preskočiť na obsah

Turistický pochod na Ždánovú

 Stalo sa už tradíciou, že voľný pracovný deň 8. mája organizuje obecný úrad turistický pochod na Ždánovú. I keď sme sa obávali, či počasie bude na turistiku vhodné, čakalo nás krásne slnečné ráno a slnko nezatienil žiadny mráčik počas celého dňa.

Pred obecným úradom sa stretla malá skupinka detí a traja dospelí turisti. 8. máj je aj Deň víťazstva nad fašizmom a tak sme najskôr položili kyticu kvetov k pamätnej tabuli obetiam II. Svetovej vojny, uctili si ich pamiatku chvíľkou ticha a potom sa už vydali na pochod. Cestou sa k nám pripojili ďalší nadšenci turistiky.

  Po hodinovej chôdzi sme stáli na lúke pred poľovníckou chatou. V priebehu dňa pribúdali ďalší nadšenci turistiky i tí pohodlnejší, čo sa dali vyviezť autom. V družnej debate sme si pri ohníku opiekli špekáčiky a dobre nám padlo aj chladené pivko. Deti sa vyšantili na lúke pri rôznych športových aktivitách a hľadaní cukríkov. V krásnej scenérii prírody rýchle ubiehali hodiny a keď sa slnko skláňalo za hory, oddýchnutí sme sa vybrali na cestu domov.

 Ďakujeme pánovi Vladkovi Mikušovi ml. za vyvezenie potravín a všetkého potrebného materiálu a pánovi Čaňovi za požičanie kľúčov od chaty a prípravu ohniska.

 

 

 

 

A. Gagová

 Fotogaléria