Preskočiť na obsah

Uvítanie detí 2

V jesennom období - 11. októbra sme vítali v tomto roku už druhýkrát našich najmladších občiankov.
Na úvod ich vo vestibule kultúrneho domu privítala piesňou „Lastovička" spevácka skupina Vreteno.
„Pekné jesenné predvíkendové popoludnie, milí rodičia, vážení hostia!
Po chladných, upršaných dňoch tohto týždňa sa tento deň konečne vyjasnilo. Slniečko vyhuplo spoza mrakov, akoby aj ono chcelo umocniť príjemnú atmosféru nášho stretnutia s vami...
Milí rodičia! Máte prežité prvé leto so svojimi ratolesťami, aké to bolo viete len vy sami. Ale, že to bolo pre obec leto veľmi bohaté, svedčí aj 8 mien zapísaných v evidencii obyvateľstva - od júna do augusta." - to boli uvítacie slová predsedníčky ZPOZ-u Jany Vidovej, ktorá následne predstavila našich najmenších starostovi obce: „ Vážený pán starosta - predstavujem vám sedem rozprávkových trpaslíkov a jednu snehulienku - sedem reálnych chlapčekov a jedno dievčatko - Adamka Zaťka, dvojičky Jurka a Samuelka Gorcových, Karinku Pavlíkovú, Adamka Breznického, Lukáška 6muráňa, Janka Petra a najmladšieho Jakubka Harničára."
Z príhovoru starostu k rodičom vyberáme:
„Vážení rodičia držíte na rukách svoje dieťa, ktoré prišlo na svet ako plod vašej lásky, ako život vášho života. Stalo sa súčasťou vášho bytia. V ňom je zárodok vašej i našej budúcnosti. Jeho osud je vo vašich rukách. .... Veríme, že vytvoríte vo vašej rodine teplý domov, v ktorom bude dieťa zdravo a šťastne rásť a do ktorého sa bude vždy s radosťou vracať, lebo v ňom nájde ľudí, ktorým sa bude môcť zdôveriť so svojimi radosťami a starosťami. ..."
Detičky a ich rodičov pozdravili aj staršie deti z obce, ktoré pre každé dieťa zarecitovali kolísanku a podali dieťatku malú hračku.
Nasledoval slávnostný zápis rodičov do pamätnej knihy obce. Od starostu obce prijala mamička kvietok a darčekovú poukážku pre svoje dieťa.
Na záver predsedníčka ZPOZ-u popriala deťom - tých najlepších a najtrpezlivejších rodičov pre ktorých sú tým najväčším zázrakom.
Záver patril starostovi obce, ktorý predniesol slávnostný prípitok na zdravie rodičom a ich deťom. Našu malú slávnosť ukončili speváčky skupiny Vreteno.

A.Gagová

Fotogaléria