Preskočiť na obsah

Vianočné turnaje

     Ako už býva tradíciou, počas sviatkov sa v našej obci konali rôzne vianočné turnajové podujatia.

1. Stolnotenisový turnaj 

     Všetko to odštartoval už 17. ročník Stolnotenisového turnaja o Pohár starostu obce, ktorý sa uskutočnil 27. 12.2007 v našom Kultúrnom dome. Štartovalo sa v dvoch kategóriách a to: mužská a ženská kategória.

    U žien bola najúspešnejšia Križanová Ľubica, ktorá tesne zvíťazila pred Stachovou Monikou a v konečnom poradí treťou Stachovou Danielou.

    Žreb u mužov dával dopredu vedieť, že tento raz sa nezopakuje finále z predchádzajúcich ročníkov medzi Michalom Srnánkom a Vladimírom Žmuráňom. Tí sa stretli v semifinále, kde Žmuráň zúročil svoje dlhoročné bohaté skúsenosti so stolným tenisom. Porazený semifinalista potom zdolal v súboji o tretie miesto Jána Vida a finále nemohlo skončiť inak ako jasným víťazstvom Vladimíra Žmuráňa nad Matúšom Pavlíkom.

Fotogaléria


2. Turnaj v dáme

    Nasledujúci deň v klube obecného úradu sa zvoľnilo tempo, hrala sa dáma. Po vyraďujúcich súbojoch vzišli traja najúspešnejší a to:

 1. Anton Stacho
 2. Martin Bušo
 3. Vladimír Žmuráň

       Vzájomné zápolenia ukázali suverénneho víťaza Tóna Stachu, ktorý svojimi priam počítačovými ťahmi nedal nikomu šancu. Druhý skončil Martin Bušo a tretí Vladimír Žmuráň.

Fotogaléria 

 

3. Nohejbal

     29. december patril pre zmenu nohejbalistom. Tí si zorganizovali v poradí už štvrtý ročník zimného turnaja. Hralo sa v športovej hale v Melčiciach Lieskovom. Pohár víťazov si odniesol tým TSKI Tornádo v zložení Križan Rastislav, Križan Michal, Srnánek Michal, ktorý šťastlivo porazili vo finále najlepšie mužstvo turnaja Cencúúúl team. Jeho dresy hájili Križko Daniel, Pavlík Michal a Horňák Ján, neskôr vyhlásený za najlepšieho hráča podujatia. Prekvapivo tretie miesto ukoristilo mužstvo FC Mizerák, tí sa prezentovali v zložení Králik Ján ml., Mizerák Tomáš a Zachar Peter.

Fotogaléria


4. Regionálny hokejový turnaj ZOB-TM 2007 

     Turné vianočných podujatí zavŕšil hokej. Višegrádska šestka" okolitých dedín a to: Ivanovce, Melčice- Lieskové, Adamovské Kochanovce, Chocholná- Velčice, Kostolná- Záriečie a  Drietoma sa 30.decembra stretli na štadióne Mariana Gáboríka.

     Súperov do skupín sme si vylosovali už týždeň dopredu na OcÚ v Chocholnej-Velčiciach, žreb prisúdil  Drietomu a Kostolnú-Záriečie. Naši hokejisti pod vedením kapitána Michala Pavlíka boli odhodlaní zvíťaziť, nezvládli však úvodný zápas, keď nerozkorčuľovaní podľahli Drietome 1:3. Náš gól vsietil Pavlík Michal. V ďalšom zápase chlapci ukázali, že hokej hrať vedia hoci po náhodných góloch Kostolnej-Záriečí, keď už prehrávali 0:3, v zdrvujúcom tlaku však zápas otočili a vyhrali 4:3. Góly: Králik Ján st., Mizerák Tomáš, Šikuda Jaroslav ml., a Pavlík Robert.

     Bohužiaľ na finále to nestačilo a v konečnom poradí sme skončili na štvrtom mieste i keď umiestnenie nezodpovedá našim kvalitám. Treba vyzdvihnúť ukážkový prístup našich dvoch najstarších hokejistov a to: Martina Kontru a Milana Pavlíka, ktorí išli príkladom pre mladšiu generáciu.

Konečné poradie turnaja: 1. Chocholná- Velčice
                                    2. Drietoma
                                    3. Ivanovce
                                    4. Adamovské Kochanovce
                                    5. Kostolná- Záriečie
                                    6. Melčice- Lieskové

hokej
                              
J.Vido