Ako s komunálnym odpadom

Noví platitelia sú povinní sa prihlásiť na obecnom úrade do 1 mesiaca odkedy sa stávajú platiteľmi v zmysle platného VZN. Platitelia, u ktorých nastali zmeny (napr. počet osôb v domácnosti...) alebo si uplatňujú nárok na prípadné úľavy,  sú povinní nahlásiť skutočnosti rozhodujúce pre stanovenie výšky poplatku na obecný úrad. Pri nakladaní s KO v obci sa postupuje v zmysle VZN obce Adamovské Kochanovce č. 4/2011o nakladaní s komunálnymi odpadmi, drobnými stavebnými odpadmi a elektroodpadmi z domácností, ktoré vznikli na území obce. (58 kB)

Vývoz domáceho komunálneho odpadu zabezpečuje zmluvne každý párny týždeň v piatok, Marius Pedersen, Trenčín. Smetné nádoby sú majetkom odpadovej spoločnosti a sú poskytované občanom bezplatne. Rovnako sa bezplatne vymieňajú poškodené nádoby za nové. Smetné nádoby podľa požiadavky zabezpečí obecný úrad.

V obci je zavedený separovaný zber KO , t.j. zber oddelených zložiek komunálnych odpadov. Obecný úrad má zriadené zberné miesto odpadu vo dvore kultúrneho domu, kde sú umiestené dva veľkoobjemové kontejnery a je tu miesto pre stály zber akumulátorov a použitého kuchynského oleja. Pretože dvor sa zamyká, v prípade prinesenia akumulátorov, kľúč si treba vypýtať na OcÚ.

Kontejnery na separovanie plastov a skla sú umiestené pred vchodom do dvora kultúrneho domu a v Adamovciach pred Zaťkovými. Plastové fľaše treba zošľapať, aby sa zmenšil ich objem.

kontajner plastyŽlté kontejnery - plasty

Patrí sem :

• PET fľaše (fľaše z nealko - nápojov, sirupov, vína a pod.
  • PE-HP fľaše (fľaše od čistiacich prostriedkov, šampónov, aviváže, destil. vody,  tekutých mydiel,                     bandasky neznečistené olejom a pod.)
  • PP- fľaše (fľaše od citrónových štiav a ostatné PP fľaše)
  • LD-PE fólie (igelitové tašky, fólie z pracích práškov, fólie zo stavebnín a pod.)
  • LLD-PE fólie (tzv. streč. fólia)

Nepatrí sem:

• znečistené plasty, viacvrstvové obaly (krabice od mlieka a nápojov), linoleum, guma, kabelky, molitan, plast. obaly znečistené olejovými a ropnými látkami

kontajner- skloZelené kontejnery - sklo

Patrí sem:

• čisté fľaše od alko a nealko - nápojov, potravín, kozmetiky, sklenené črepy, poháre, farebné sklo, zelené sklo, tabuľové sklo bez drôtenej mriežky

Nepatrí sem:

• plexisklo, zrkadlá, keramika, porcelán, žiarivky, autosklo, TV obrazovky, sklo s kovovou výplňou

Prinesený odpad musí byť vložený do k tomu určených kontejnerov a v prípade, že sú tieto plné, ponechať tento uložený vo vreciach, vedľa kontajnera. Vrecia treba zaviazať tak, aby sa z nich odpad nemohol vysýpať po okolí. Zakazuje sa na toto zberné miesto nosiť  iný komunálny odpad ako plasty a sklo!

Vyradené elektrické a elektronické zariadenia

Elektronický odpad: Vyradené televízne a rozhlasové prijímače. servery, tlačiarne, počítače, notebooky, kopírovacie zariadenia, kalkulačky, telefóny, faxy, mobilné telefóny, záznamníky, elektronické hudobné nástroje apod.

Elektroodpad: práčky, sušičky, umývačky riadu, elektrické sporáky, hriankovače, fritézy, elektr. ventilátory, mlynčeky, kávovary apod.

Nebezpečný odpad (farby, oleje, elektrospotrebiče atď.) sa zberá vo vopred oznámenom termíne na obvyklom zbernom mieste vo dvore kultúrneho domu.

Výkup papiera bude vykonávať súkromný podnikateľ vo vopred ohlásených termínoch. Vykupuje netriedený papier, t.j. noviny, časopisy, reklamné letáky...Nevykupuje kartóny, šanóny, tvrdé dosky a pod..

Vývoz handier je zabezpečený kontajnermi na šatstvo umiestnenými pred vchodom do dvora kultúrneho domu.

Samospráva

Meniny má Jaroslav, Aristid, Tulius, Aristída, Tulia