Obec Adamovské Kochanovce
Adamovské
Kochanovce

Daňové priznanie k dani z nehnuteľností

Daňové priznanie (ďalej len „priznanie"), sa podáva v zmysle zákona č. 582/2004 Z.Z.o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov. Daňovník je povinný podať príslušnému správcovi dane priznanie do 31. januára toho zdaňovacieho obdobia, v ktorom mu vznikla daňová povinnosť, ak tento zákon neustanovuje inak, a v ďalších zdaňovacích obdobiach do tohto termínu, len ak nastali zmeny skutočností rozhodujúcich na vyrubenie dane z nehnuteľností (napr. kúpa a predaj nehnuteľnosti a pod.).

Za zmeny skutočností rozhodujúcich na vyrubenie dane sa nepovažuje zmena sadzieb dane z nehnuteľností.

Daňovník je povinný v priznaní uviesť všetky skutočnosti rozhodujúce na výpočet dane.

Daňovník, ak ide o fyzickú osobu, je povinný uviesť v priznaní aj meno, priezvisko, titul, adresu trvalého
pobytu, rodné číslo, a ak ide o právnickú osobu alebo fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom, je povinný
uviesť aj obchodné meno alebo názov, identifikačné číslo a sídlo alebo miesto podnikania. Súčasne je daňovník povinný vyplniť všetky údaje podľa daňového priznania.

Upravené sadzby dane z nehnuteľností nájdete v aktuálnom VZN Obce Adamovské Kochanovce. Tlačivo na daň z nehnuteľností získate na obecnom úrade alebo elektronicky na webe ministerstva financií SR

OZV- Naturpack

natur pack