Obec Adamovské Kochanovce
Adamovské
Kochanovce

Uvítanie detí do života

„ Deti sú nádherné stvorenia. Očkami zvedavo hľadia do sveta a vidia v ňom všetko to, čo sa nám veľkým už stratilo....“

Vo štvrtok 20. augusta sme vo vestibule kultúrneho domu za horúceho slnečného počasia vítali  našich najmladším občiankov. V tomto roku do plánovaného vítania v jarnom období zasiahla pandémia COVID-19 a tak sme v tento deň pozvali všetkých 14 novonarodených detí a uvítanie sme rozdelili na dve skupiny. O 15:00 hod. naplnilo vestibul 5 najmladších detičiek so svojimi rodičmi – Lukáško Bláha, Sofinka Križanová, Nelka Vidová, Viktória Vaneková a Jakubko Kovacs.

Úvodnou piesňou ich privítali speváčky zo speváckej skupiny Vreteno. Slávnosť otvorila pani Jana Vidová slovami:

„... veď – deti sú nádherné stvorenia a sedmoro z nich sme spolu s ich rodičmi pozvali medzi nás, (Karinka Šikudová a Richard Horňák so svojimi rodičmi sa uvítania nezúčastnili) aby sme aj my zažili tú radosť, smiech aj mrnkanie a hlavne lásku, ktorá s nimi prišla...“ Postupne predstavila zástupkyni starostu všetkých 5 prítomných detičiek aj s ich rodičmi, ktorých Ing. Mária Pavlíková privítala slovami – „ ...s radosťou sme sa tu stretli pri tejto pre nás najmilšej príležitosti. Som veľmi rada, že všetci ako sme tu, máme možnosť dnes osláviť takú úžasnú vec, ako je príchod nových človiečikov na tento svet. ... Pohľad na malé neviniatko, na jeho miniatúrne nôžky a rúčky stisne srdce a človek v prvej chvíli ani nemôže uveriť, že toto úžasné stvorenie je jeho potomok. ... Tak vitajte medzi nami, človiečikovia naši maličkí! S úprimnou radosťou vás vítam do našej obce ako našich nových občiankov a želám vám, aby sa vám na tomto svete páčilo.“

Krátkymi básničkami a pesničkou privítali najmenších dievčatá Deniska a Matka Janíkové a Natálka Vidová.

Nasledoval slávnostný zápis rodičov do pamätnej knihy obce. Od zástupkyne starostu obce  prijali prítomné mamičky kvietok a darčekovú poukážku pre svoje dieťa.

„Milí rodičia máte v náručí svoje deti a sprevádzajú vás pocity neopísateľnej radosti, hrdosti, očakávania, ale aj obavy a zodpovednosť za krehkého človiečika. Ja vám na záver našej malej slávnosti prajem, aby sa pocit šťastia vo vašich domovoch nikdy nemíňal. Nech pekné a príjemné prevažuje nad starosťami a nepohodou. Vám milé detičky prajem tých najlepších a najtrpezlivejších  rodičov, ktorí vás prevedú detstvom do dospelosti a naučia vás všetkému potrebnému pre život...“ to boli záverečné slová pani Vidovej,  po ktorých nasledoval slávnostný prípitok na zdravie detí a ich rodičov.

Program uvítania pokračoval aj o 16:00 hod, keď sme vo vestibule kultúrneho domu vítali už skôr narodené detičky – Kristínku Bážovú, Elliota Masára, Viktóriu Zajíčkovú, Timoteja Švikruhu, Simonku Zongorovú, Miška Sedláka a Viliama Valentu, ktorý sa pre ochorenie uvítania nezúčastnil.

A.Gagová

>>fotogaléria<<

Dátum vloženia: 20. 8. 2020 9:16
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 4. 2021 18:00
Autor:

Život v obci

Po Ut St Št Pia So Ne

Aktuálne počasie

dnes, štvrtok 19. 5. 2022
jasná obloha 21 °C 7 °C
piatok 20. 5. slabý dážď 24/9 °C
sobota 21. 5. mierny dážď 21/13 °C
nedeľa 22. 5. jasná obloha 20/9 °C

mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Voľne k stiahnutiu:

google play